Hakkımızda

Sumitomo Corporation Dış Tic. A.Ş. 1996 yılından önce Türk tarımının hizmetinde lokal firmalar aracılığıyla yer almıştır. 1996 yılından Nisan 2013 tarihine kadar Tarım ilaçlari ve Bitki Besleme sektöründe kendi organizasyon yapısını meydana getirerek araştırma geliştirme, satış ve pazarlama faaliyetlerine devam etmiştir. Nisan 2013’ten itibaren Türk tarımının hizmetinde Sumi Agro Turkey Tarım İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak devam etmektedir.

Sumi Agro Turkey

Şirketimiz 2013 yılı Nisan ayından itibaren Sumi Agro Turkey Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak Türk tarımının hizmetinde bulunmaktadır. Sumi Agro Turkey tarım sektöründe Bitki Koruma ve Bitki Besleme ürünleriyle yer almaktadır. Yakın gelecekte Türk tarımının gelişimine parallel olarak faaliyet alanımızı genişletme çabasında bulunacağız.

Vizyonumuz

Benzersiz ürün portföyümüz ve güçlü organizasyon yapımızla pazarda yer alan ürünlerimizin sürdürülebilirliğini sağlamak, gıda güvenliği zincirinde kalıcı çözümler sunarak ülkesel ve küresel düzeyde yüksek performans göstermek.

Misyonumuz

Çevresel risk düzeyini minimuma indirmek, gıda kıtlığına karşı çevreci çözümler sunarak ülkesel ve global düzeyde toplumun refah düzeyini yükseltmek ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak.