TACHIGAREN 70 WP

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

(Hymexazole %70)

Kullanım Alanı:
Şeker Pancarı
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Toprak altı mantarları
Kullanma Dozu ve Dönemi
500 g/100 kg tohum ekiminde
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
-
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

Hymexazole hetero-aromatic grubunun nükleik asid (DNA/RNA) sentezini engeller. Hymexazole toprak patojenlerine karşı etkilidir. Hem tohuma ve hem de toprağa uygulanabilmektedir.

 

TACHIGAREN 70 WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 32 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için TACHIGAREN 70 WP’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 32 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Hemen hemen kullanılan tüm ilaçlar ile karışabilir. TACHIGAREN 30L adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A3, 32 olarak sınıflandırılmış bir fungusittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TACHIGAREN 30L’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup A3, 32 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

İlaçların tohuma iyice yapışması için özel bir yapıştırıcı ilave edilebileceği gibi, 100 kg çıplak şeker pancarı tohumu 5 L su ile nemlendirilir. Sonra TMTD, Thiram ve daha sonra Tachigaren 70 WP özel olarak geliştirilmiş aletler ile homojen bir şekilde tohuma karıştırılır. Bu tohumlar ekim yapılacak hale gelir. Böylece çok geniş spektrumdaki tohum ile taşınan mantarları (Phona batae) da kontrol etme imkanı doğar.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.