TARGA SUPER

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : HERBİSİT

TARGA SUPER adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

TARGA SUPER adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

 

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için TARGA SUPER’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.

 

Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

İlacın uygulamaya hazırlanması: Gerekli ilaç miktarı önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak  içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır.

 

Uygulama şekli: İlaç yabancı otların 3-6 yapraklı olduğu ve hızlı bir gelişme gösterdikleri genç dönemlerinde (Kanyaş için bu dönem yabancı otların 30cm boyunda oldukları dönemdir) otların üzerine püskürtmek sureti ile kullanılır.

İlaçlamada iyi bir kaplama sağlanmalıdır. Yabancı otların gelişiminin çok yavaş olduğu kurak şartlarda ve düşük sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.