SANSON EXTRA 6 OD

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : HERBİSİT

Sanson Extra 6 OD adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup B olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

Etkili Madde: 60 g/L Saf Nicosulfuron

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

SANSON EXTRA 6 OD, Mısır tarlalarında sorun olan yıllık ve çok yıllık çimensi otlarla bazı geniş yapraklı yabancıotlara karşı çıkış sonrası kullanılan selektif bir ilaçtır.

 

Uygulamadan hemen sonra yapraklar vasıtasıyla hızla bünyeye alınır, otlarda gelişim durur ve yapraklar kırmızı-mor renge dönüşür, 15-20 gün içinde otlar sararıp kururlar. Kanyaşta rhizomları etkiler yeni sürgün vermelerini önler.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

İlacı once ayrı bir kap içerisinde suda eritiniz. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız.Iyi bir ot kontrolu için, iyi bir kaplama ilaçlama yapılmasına dikkat edilmelidir. Kullanılacak su miktarı dekara 30 lt. dir. Ot yoğunluğu fazla ise kullanılacak su miktarı artırılmalıdır.

 

-İlaçlamalarda yelpaze tipi meme (11003-11002) kullanılmalıdır.

-Ilaclamayı gunun sıcak saatlerinde yapmayınız.

-Ilaclamadan sonra 4-5 saat içinde yağış yağarsa etki düşer.

-Organik fosforlu toprak insektisitleri ile aynı yıl içinde kulanmayınız, mısır gelişimi etkilenir. Yapraktan kullanılan organik fosforlu ilaçlarla arada en az 7 gun olmalıdır.

 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:

 

Sanson Extra 6 OD adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup B olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

 

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Sanson Extra 6 OD’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.

 

Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.