CUPERTİNE SUPER WP

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

CUPERTINE SUPER WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M1+ 27 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Kullanım Alanı:
Bağ
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Bağ Mildiyosu (Plasmopara viticola)
Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılmaz.
Kullanma Dozu ve Dönemi
300 gr/100 lt suya
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
21 Gün
Domates
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Domates Mildiyosu (Phytophthora İnfentans)
Kullanma Dozu ve Dönemi
300 gr/100 lt suya
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
14 Gun
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

CUPERTINE SUPER WP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M1+ 27 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geliştirmek için CUPERTINE SUPER WP'nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplum uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup M1+ 27 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Birçok insektisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir.

Çok kuvvetli asit ve alkali karakterli ilaçlarla karıştırılarak kullanılmamalıdır.


Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Yeşil aksamın ilaçla iyi bir şekilde ıslanması için yeterli su kullanılmalıdır. İlaçlı eriyiğin yapraklardan yıkanmasına meydan verilmemelidir. Tavsiye edildiği şekilde kullanılırsa fitotoksisite görülmez.

 

Bağda Mildiyöye karşı: sürgünler 25-30 cm boy alınca ilk ilaçlama yapılmalıdır. Daha sonraki ilaçlamalar 14 gün ara ile yapılır. Bir mevsimde 3-5 ilaçlama yapılmalıdır. 

 

Domates de mildiyöye karşı: Çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce veya hava koşulları hastalık çıkışına uygun olduğunda ilaçlamalar başlar ve 10-12 gün aralıkla yapılır.   

 

Cupertine Super WP ilacının koruyucu ve tedavi edici özelliği vardır. Kontak ve sistemik etkili bir ilaçtır. Ayni zamanda, spor teşekkülünü önler. Bitkilerin dokusuna nüfus ettiğinden dolayı tatbikattan 2-3 gün sonra kuvvetli yağmur yağarsa ancak ilaçlama tekrarlanmalıdır.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.