FANTİC ® M WG

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : FUNGİSİT

FANTİC M WG Bağ, Domates, Patates patates hastalıklarının mücadelesinde kullanılan % 4 Benalaxyl M + % 65 Mancozeb ihtiva eden Isagro SpA tarafından geliştirilmiş tedavi edici ve antisporulant bir fungisittir.

Kullanım Alanı:
Bağ
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Bağ Mildiyösü Plasmopara viticola
Kullanma Dozu ve Dönemi
250 g / 100 L Su
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
7 gün – Üzüm ve Asma Yaprağı
Domates Sera
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Domates Mildiyösü (Phytophthora infestans)
Kullanma Dozu ve Dönemi
250 g / Dekar
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
21 gün
Patates
Zararlı Adı/Hastalık Adı
Patates Mildiyösü (Phytophthora infestans)
Kullanma Dozu ve Dönemi
250 g / Dekar
Son ilaçlama ile Hasat arasındaki süre
28 gün
  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

FANTİC M WG Bağ, Domates, Patates patates hastalıklarının mücadelesinde kullanılan % 4 Benalaxyl M + % 65 Mancozeb  ihtiva eden Isagro SpA tarafından geliştirilmiş tedavi edici ve antisporulant bir fungisittir. 

 

KARIŞABİLİRLİĞİ:

 

FANTİC M WG, alkali ilaçlar hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreler ile karışabilir.

Kullanım Şekli

Bağ : Plasmopara viticola Plasmopara viticola Bağ mildiyösü mücadelesi için sürgünler 25 – 30 cm'ye gelince yapılır. İkinci ve daha sonraki ilaçlamalar 1. ilaçlamadan sonra ilacın etki süeasi dikkate alınarak yapılır. Hastalık gelişmesi duruncaya kadar ve hava sıcaklığı 30° C'ye gelinceye kadar ilaçlamalara devam et.

 

Domates Sera: Phytophthora infestans Domates mildiyösü serada veya çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde hemen ilaçlamaya başla. 7 – 10 gün ara ile hastalık gelişmesi duruncaya kadar  ilaçlamalara devam et. Domatesin bitkisinin bütün yeşil aksamını tamamen ilaçla.

 

Patates: Phytophthora infestans Patates mildiyösü tarlada veya çevrede ilk hastalık belirtileri  görüldüğünde hemen ilaçlamaya başla. 7 – 10  gün ara ile hastalık gelişmesi duruncaya kadar  ilaçlamalara devam et. Patates bitkisinin bütün yeşil aksamını tamamen ilaçla.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.