YACHAREL

Kategori : BİTKİ KORUMA
Tür : HERBİSİT

YACHAREL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup G9 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

Etkin madde: 480 g/l Glyphosate – Amin Tuzu N – (phosphonomethyl) glycine

  • Ürün Özellikleri
  • Kullanım Şekli
  • Uzmana Sorun

Özellikler

YACHAREL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup G9 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için YACHAREL’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup G9 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU
2,4-D esterli herbisitlerle karıştırılarak kullanılabilir.

Kullanım Şekli

Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur ve sonra hesaplanan gerekli ilaç ayrı bir kapta suyla çoğaltılarak iyice karıştırılır. Aletin deposuna dökülür ve gerekli miktar su aletin deposuna ilave edilir. İyice karıştırılarak doğrudan yabancıotlara pulverize edilir. En iyi sonuç yabancıotların aktif olarak büyüdükleri zamanda elde edilir. İlaçlı mahlulun kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve genç fidanların henüz odunlaşmamış yeşil kabuğuna pulverize edilmemesine dikkat edilmelidir.

YACHAREL sistemik etkili bir ilaç olduğundan ilacın otlara nüfuz edilebilmesi için ilaçlamadan sonra en az 4-5 gün geçmeden yabancı otları zedeleyecek toprak işlemesi yapılmamalıdır.

Dekara 20-40 litre su ile uygulanır. Uygulamalarda örneğin; yelpaze huzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçta çalıştırarak bu amaca ulaşılır. Çok rüzgarlı havalarda ve yüksek basınçlı aletlerle ilaçlama yapmayınız.

Uzmana Sorun

Aşağıdaki formu kullanarak bize ürünle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Talebiniz uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.