Gübrede Yeni Neslin Adı: Umostart Super Zn

27.9.2016

Mikrogranül gübre Umostart Super Zn ile ürünleriniz için iyi bir başlangıç sağlayan Sumi Agro Turkey, gübreleme stratejilerini gözden geçirmeye çağırıyor.Solution And Trust (Çözüm ve Güven) sloganı ile hareket eden Sumi Agro Turkey, çiftçi buluşmalarına devam ediyor. Sumi Agro Turkey, 6-9 Eylül tarihleri arasında Tekirdağ’da düzenlenen DLG Tarla Günleri Fuarı’nda, yeni nesil mikrogranül gübre Umostart Super Zn ticari isimli ürününü , mısır ve ayçiçeğinde demo alanında uygulamalı olarak tanıtarak,  hem ürünün etkinliğini hafızalara kazıdı hem de her hareketi ile yenilikçi bir firma olduğunu bir kez daha ispatladı.

DLG Tarla Günleri Fuarı’nın en ilgi çekici görseli olan demo parsel alanı, mısır ve ayçiçeğinde karşılaştırma ürünü olarak DAP ve Umostart Super Zn kullanılarak kuruldu. Hem mısır hem de ayçiçeğinde DAP ve Umostart Super Zn kullanılan parseller 2 metre derinliğinde, 1 metre genişliğinde, ziyaretçilerin kolaylıkla içerisinde gezerek, köklenme ve gelişmelerdeki farkı görebilecekleri şekilde ayarlandı.

Görsel şölene dönen bu çalışma ile tüm ziyaretçiler başlangıçta fosforlu taban gübreleri yerine Umostart Super Zn kullanmanın ne kadar etkili olduğunu kendi gözleri ile görme imkânı buldular.

Umostart Super Zn, içerdiği, mikrogranül yapıda, yüksek miktardaki bitki besin elementleri sayesinde siz üreticilerimize oldukça uygun başlangıç dönemi gübreleme imkânı vermektedir.

Umostart Super Zn’nin gerek kendine has formulasyon tekniği gerekse tohum ile birlikte uygulanması sayesinde ürünlerimiz için, ayrı ayrı öneme sahip fosfor, azot ve çinko gibi elementlerin en uygun kök gelişimi için doğru zamanda, uygun konsantrasyonda alınabilmesine,  sonuç olarak da en ideal bitki gelişimine olanak veriyor.

Dekara yalnızca 2,5 kg Umostart Super Zn

Türkiye’de bir ilk olan Umostart Super Zn’yi dekara sadece 2,5 kg dozunda uygulamak yeterlidir. Bu durum, diğer klasik taban gübrelerine göre uygulama, depolama ve nakliye maliyetlerinde düşüş sağlayarak ciddi avantaj sağlıyor.

Umostart Super Zn, içerdiği yüksek oranda fosfor ile bitkiler tarafından alınımı zor olan fosforun, en üst seviyede alınımını sağlayarak bitkilerin enerji gereksinimlerini karşılıyor.

Umostart Super Zn yalnızca buğdaya değil, çeltik, mısır, ayçiçeği, patates ve kanola bitkilerine de hitap ediyor.

Gerek bayiler ve tohum firmalarından gerekse üreticilerden oldukça büyük ilgi gören Sumi Agro Turkey, yenilikçi, fayda sağlayan ürünlerle ilgili çalışmalarına devam ederek, en kısa sürede farklı bölgelerde, daha da çok çiftçiyle buluşmaya devam edecek.

Marmara Bölge Müdürü Hüseyin Gündüz, Trakya Bölge Sorumlusu Yunus Emre Daharlı tarafından hazırlanan demonstrasyon parseline Sumi Agro Turkey Ticari Müdürü M. Murat Yahyaoğlu, Teknik ve Ruhsatlandırma Uzmanı Şahika Akat, Bitki Besleme Ürünleri Müdürü İbrahim Fidancı, Tekirdağ Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı İmdat Güngör, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Sami SÜZER iştirak ettiler.

Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Candan Yüceer ve Metin Akgün, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren’in de standa gösterdikleri ilgi ve alakaları da oldukça yüksek düzeydeydi.

Diğer Haberler

Umostart Super Zn – 13.02.2018 Susurluk Semineri

“Gübreleme stratejilerinizi yeniden gözden geçirme zamanı” sloganıyla yola çıktığımız akıllı çözüm, mikrogranül gübre Umostart Super Zn çiftçi buluşma seminerlerinde son durağımız Balıkesir’in Susurluk ilçesiydi.

Sumi Agro Turkey Bornova ZMA Enstitüsü'nün 85. Kuruluş Yıldönümü Etkinliklerine Katıldı.

Bornova ZMA Enstitüsü'nün 85. Kuruluş yıldönümü etkinliklerinde Feromon geliştirme müdürü Dr. Türkan KOÇLU tarafından...

UMOSTART SUPER Zn TANITIM TURU

Umostart lansmanı – Türkiye turu Zn

Antepfıstığı ve Sumi Agro Çözümleri Semineri

27 Şubat’ ta G.Antep de “ A.Fıstığı ve Sumi Agro Çözümleri Semineri “ gerçekleştirilmiştir.

Susurluk Semineri

19 Şubat 2019 tarihinde Susurluk’ta Umostart Super ZN, Yamato, Siapton ve Safe N semineri yaklaşık 75 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.